Aktualności

Szybko zmieniającee się środowisko IT niejako wymusza na przyszłych specjalistach konieczność przewidywania jego  kierunku. Chcąc spełnić oczekiwania obydwu zarówno przyszłych specjalistów jak i rynku który będzie ich zatrudniał Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej we współpracy z Cyberoam rozpoczął pierwszą w Polsce Akademię Bezpieczeństwa. Partnerem Technologicznym projektu jest firma Tritech.

 

Startuje pierwsza w Polsce Akademia Bezpieczeństwa Cyberoam - Politechnika Częstochowska

Akademia Bezpieczeństwa to organizowany przez Cyberoam z uczelniami wyższymi na całym świecie program edukacyjny. Zadebiutował on na Politechnice Częstochowskiej. Kolejna odsłona Akademii Bezpieczeństwa odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim. Od października 2015 roku studenci Instytutu Informatyki na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczeń firmy zajmującej się szeroko pojętym bezpieczeństwem sieci. Partnerem technologicznym projektu jest firma Tritech.

Według zapowiedzi Sophos’a udostępnił on pierwsze na rynku i jedyne urządzenia UTM z zintegrowanym Wi-Fi 802.11ac. Wprowadzenie tej integracji w modelach z Serii SG 125w i 135w wraz z uruchomionym Firewallem daje możliwość małym i średnim przedsiębiorstwom możliwość otrzymania wydajności 802.11ac. Zmiany także zaszły w dziale AP między innymi poprzez wprowadzenie nowego modelu AP100x(outdoor AP) oraz zwiększeniu zasięgu poprzez dodanie czterech nowych wersji desktopów oraz zestawów montażowych na ścianę. Kolejnym atutem jest możliwość zarządzania wszystkimi punktami dostępowymi z jednego urządzenia Sophos SG.